قیمت پژو پارس | دلیل توقف تولید پژو پارس | زمان توقف تولید پژو پارس

اعلام زمان توقف تولید پژو پارس | خودرو جایگزین پژو پارس کدام است؟

تولید پژو پارس از 16 اسفند توسط شرکت خودروسازی ایران خودرو متوقف می شود.
کد خبر: 14386
اعلام زمان توقف تولید پژو پارس | خودرو جایگزین پژو پارس کدام است؟

پژو پارس در طول دو دهه اخیر یکی از پرفروش‌ترین محصولات ایران خودرو بوده است.از ابتدای تولید پژو پارس در ایران خودرو تاکنون، تغییرات بسیاری روی این خودرو اعمال شده است. با این حال همچنان پارس ظاهری آشنا برای مشتریان ایرانی دارد و البته بسیار محبوب است.

توقف تولید پژو پارس از 16 اسفند

رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: ایران خودرو برای خودروی پژو پارس که فاقد استاندارد‌های ۸۵ گانه است تا نیمه اسفند امسال مجوز تولید دارد و پس از آن برابر قانون عمل خواهد شد.

مهدی اسلام پناه گفت: آنچه که درباره استاندارد‌های اجباری در صنعت خودرو به عنوان قانون وضع شده، اجرا می‌شود و تولید کنندگان نیز باید خود را با قوانین استاندارد انطباق دهند تا ضمن رعایت حق مصرف کننده، ظلمی از جانب تولید کننده به مصرف کننده وارد نشود.

وی ادامه داد: وظیفه ما اطمینان بخشی ایمنی و عملکرد در تولید است و تولید کنندگان در حوزه صنعت خودرو باید بن سازه‌های تولیدات خود رو منطبق بر استاندارد‌های ملی کشور قرار دهند و بر اساس مجوزات لازم از جمله رعایت استاندارد‌های ۸۵ گانه اقدام به پیش فروش خودرو‌های خود کنند.

اسلام پناه در پاسخ به سوالی درباره خودرو‌های پیش فروش شده پس از مهلت اخذ استاندارد‌های اجباری از جمله پژو پارس گفت: سازمان استاندارد مسئولیتی در قبال پیش فروش‌ها پس از مهلت قانون توقف تولید ندارد لذا آنچه که قانون برای ما وضع کرده است ما به آن عمل خواهیم کرد و از آنجایی مصرف کننده باید رضایت کافی و وافی از کالا را داشته باشد تولیدکنندگان نیز ملزم به رعایت قانون هستند.

وی افزود: یکی از مواردی که به تولید ارزش می‌دهد رضایت مصرف کننده از کیفیت کالاست بنابراین تولید کنندگان خودرو نیز با آگاهی بخشی و اطلاع رسانی درست به جای منتقل کردن نقص و ایراد‌ها به دیگران موظف و مکلف به رعایت مقررات فنی و قوانین مصوب کشور هستند تا اعتماد عمومی را در این حوزه مضاعف کند و مردم بتوانند آنچه را که برای خرید روی آن برنامه‌ریزی کرده اند به دست آورند و سازمان ملی استاندارد نیز به عنوان وکیل مردم در جهت حق الناس مردم برابر قانون عمل می‌کند.

خودروی جایگزین پژو پارس

همان‌طور که انتظار داشتیم، ایران خودرو خروج پژو پارس از خط تولید را تایید کرد. براساس اظهارات رادمنش معاون تحقیقات ایران خودرو، توقف تولید پژو پارس را در پایان سال ۱۴۰۲ شاهد خواهیم بود. او این کار را مقارن با حذف پلتفرم پژو ۴۰۵ عنوان کرد، اظهار نظری که چندان درست به نظر نمی‌رسد.

خودرویی که جایگزین پژو پارس می‌شود، سورن پلاس با موتور XU۷P است؛ بنابراین نه پلتفرم پژو ۴۰۵ و نه پیشرانه آن از خودروسازی ایران حذف نخواهند شد، بلکه در قالبی جدید به حیات خود ادامه خواهند داد. پلتفرم پژو ۴۰۵ برای توسعه نسل‌های مختلف سمند از جمله سورن پلاس و خانواده دنا مورد استفاده قرار گرفته است. در حال حاضر وانت آریسان ۲ نیز براساس پلتفرم و موتور پژو به تولید می‌رسد. تفاوت‌های سورن پلاس XU۷P با پژو پارس XU۷P نیز تنها در بخش ظاهر داخلی و خارجی خودرو هستند.
کپی لینک کوتاه خبر: https://zendegi.news/d/3n97mk
منبع خبر: تسنیم

پربیننده ترین
اخبار داغ