قیمت طلا | قیمت طلا امروز

سقوط قیمت طلا به ته دره | قیمت طلا امروز گرمی چند؟

۳۱۷ هزار و ۲۰۰ تومان، عددی است که ریزش قیمت هر گرم طلای ۱۸عیار در طول ۶ ماه گذشته را نشان می‌دهد.
کد خبر: 8458
سقوط قیمت طلا به ته دره | قیمت طلا امروز گرمی چند؟

قیمت طلا اکنون به سطح بالایی صعود کرده است.قیمت طلا سه‌شنبه در حالی کاهش یافت که سرمایه‌گذاران منتظر نشانه‌های بیشتری در مورد وضعیت اقتصاد ایالات‌متحده پیش از نشست فدرال رزرو در ماه جاری با توجه به افزایش انتظارات برای توقف افزایش نرخ بهره بودند. قیمت طلا  و سکه متاثر از رشد نرخ افزایش پیدا کرده است. قیمت طلا  همچنان روند صعودی خود را حفظ کرده است. قیمت طلا در سایر نقط دنیا نسبتا ثابت بوده است. آخرین وضعیت قیمت طلا را در ادامه  بخوانید.

۳۱۷ هزار و ۲۰۰ تومان، عددی است که ریزش قیمت هر گرم طلای ۱۸عیار در طول ۶ ماه گذشته را نشان می‌دهد.
آخرین نرخی که در بازار طلا در روز پایانی نیمه اول سال ۱۴۰۲ ثبت شد، قیمت ۲ میلیون و ۳۲۳ هزار و ۴۰۰ تومان برای هر گرم طلای ۱۸عیار است. این یعنی طلا در نیمه اول سال ۱۲ درصد کاهش قیمت داشته است.

بررسی نمودار قیمتی بازار طلا نشان می‌دهد که در طول ۶ ماه گذشته، بیشترین عددی که در این بازار ثبت شده، ۲ میلیون و ۷۴۸ هزار تومان در روز دهم اردیبهشت‌ماه است. پایین‌ترین نرخ ۶ ماه گذشته هر گرم طلای ۱۸عیار نیز بیستم خردادماه ثبت شد که نرخ ۲ میلیون و ۲۴۷ هزار تومان بود.
اما بازار طلا در نیمه دوم ۱۴۰۲ چه شرایطی را خواهد گذراند؟ نادر بذرافشان، رییس اتحادیه طلا و جواهر در همین رابطه می‌گوید: باید ببینیم نوسان اونس جهانی طلا، بازار ارز و عرضه و تقاضا چگونه خواهد بود. در واقع ما باید ببینیم در نیمه دوم سال و ماه ربیع‌الاول، آیا رونق به صنعت بازمی‌گردد یا شرایط تغییر می‌کند یا خیر.

رییس اتحادیه طلا و جواهر عنوان می‌کند: پیش‌بینی تحلیلگران تا سال میلادی جدید و ژانویه این است که اونس جهانی طلا به ۲ هزار و ۵۰۰ دلار می‌رسد. اگر این اتفاق بیفتد، به طور قطع بازارهای داخلی دنیا نیز تحت‌تاثیر قرار می‌گیرد و افزایش قیمت داریم.

بذرافشان تصریح می‌کند: ما باید ببینیم براساس این تحلیل‌ها، آیا این اتفاق تا ژانویه می‌افتد یا خیر. ولی در بازار داخلی فعلا شرایط نوسانی نیست.

در میان اخبار

وی متذکر می‌شود: کاهش تقاضا در بازار، مردم را دچار شبهه و شک و گمان کرده که امکان دارد کاهش قیمت‌ها بیشتر از این باشد، اما با کاهشی نسبی از ابتدای سال، ما دیگر کاهش قیمت یا افزایش فعلا نداریم.

قیمت طلای جهانی کاهش یافت

قیمت طلا امروز سه‌شنبه با ثابت‌ ماندن دلار در نزدیکی بالاترین سطح اخیر کاهش یافت، اگر چه بازارها به دنبال نشانه‌های بیشتر در مسیر سیاست‌گذاری فدرال رزرو ایالات‌متحده پس از توقف گسترده نرخ بهره در این ماه بودند.

بهای هر اونس طلا تا ساعت ۷ و ۵۵ دقیقه صبح به وقت شرقی با یک درصد کاهش به ۱۹۳۷ دلار رسید و روز جمعه به بالاترین سطح یک ماهه رسید. طلای آمریکا نیز با ۰.۰۵ درصد کاهش به ۱۹۳۸ دلار رسید.

بر اساس ابزار CME FedWatch، معامله‌گران احتمال ۹۳ درصدی را دارند که نرخ بهره فدرال رزرو در جلسه این ماه بدون تغییر باقی بماند و حدود ۶۰ درصد احتمال دارد که نرخ‌ها در سطح فعلی باقی بماند.

طبق گزارش رویترز، یک نظرسنجی نشان داد که روحیه سرمایه‌گذاران در منطقه یورو در ابتدای سپتامبر بیش از حد انتظار کاهش یافت زیرا ضعف اقتصادی آلمان همچنان عامل اصلی فشار بر منطقه بود.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۱ درصد کاهش به ۲۳.۹۴ دلار رسید، پلاتین ۰.۶ درصد کاهش یافت و به ۹۴۸.۲ دلار رسید و پالادیوم ثابت در ۱۲۲۱ دلار و ۴۵ سنت بود.
کپی لینک کوتاه خبر: https://zendegi.news/d/4jzgl2

اخبار داغ