ترفند جادویی برای از بین بردن لکه آب روی چوب | دیگه خبری از رد لکه لیوان داغ روی میز نیست

از بین بردن لکه آب روی چوب هر چقدر هم که شما را نگران کرده باشد کار ساده ایست. شما برای از بین بردن لکه آب روی چوب راهکارهای ساده ای پیش رو دارید.
کد خبر: 9113
ترفند جادویی برای از بین بردن لکه آب روی چوب | دیگه خبری از رد لکه لیوان داغ روی میز نیست

البته حتما به محض ریختن آب روی چوب سعی کنید با یک دستمال آن را خشک کنید. سپس اگر لکه آب باقی ماند با استفاده از دستواتی که در این مطلب ارائه کردیم برای از بین بردن آن اقدام کنید.

قدمت استفاده از چوب برای ساخت خانه، مبلمان و وسایل دیگر بسیار طولانی است؛ زیرا چوب جزو اولین موادی بود که بشر کشف کرد و از آن برای مصارف مختلف استفاده کرد. هنوز هم از چوب برای ساخت وسایل مختلف استفاده می‌کنند و به دلیل زیبایی ظاهری، جلوه و گرمایی که به محیط می‌بخشد، یکی از مواد پرمصرف و پرطرفدار است.

در کنار تمام مزایای چوب، معایبی هم دارد که از جمله آن می‌توان به آسیب پذیر بودن آن در برابر آب و رطوبت اشاره کرد؛ به همین جهت باید به خوبی از آن نگهداری کرد و به صورت مرتب آن را پرداخت کرد.

اگر شما هم در خانه خود میز یا کانتر چوبی دارید حتما با جای لکه روی آن مواجه شده‌اید و دنبال راهی برای پاک کردن لکه آب بوده‌اید. در ادامه با ما همراه باشید تا با چند روش موثر و کاربردی برای از بین بردن لکه آب از سطوح چوبی آشنا شوید.

پیش از هر کاری برای پاک کردن لکه از سطوح چوبی، ابتدا باید سطح چوب را با دستمال مناسب مانند دستمال میکروفایبر به خوبی خشک کنید و تا جای ممکن هر چه سریع‌تر برای پاک کردن آن اقدام کنید و فرصت ندهید مدت زمان زیادی آب روی میز باقی بماند.

با تهیه خمیری از یک قاشق غذاخوری جوش شیرین و ۱ قاشق آب، آن لکه‌های سفید را که بخاطر گذاشتن لیوانهای داغ یا بخار لیوان است، از روی میز قهوه یا سایر مبلمانهای چوبی خود پاک کنید. به آرامی و با حرکت دورانی لکه را مالش دهید تا از بین برود. به خاطر داشته باشید که برای از بین بردن لکه‌ آب روی چوب نباید زیاد از آب استفاده کنید.

اگر اخیرا مهمان به خانه شما رفت و آمد داشته و لکه‌های به جا مانده از آب روی مبلمان چوبی مانده است. برای اینکه آنها را از بین ببرید از وازلین را روی آنها بمالید و بگذارید یک شب تا صبح بماند. به هنگام صبح، لکه آب روی چوب را با یک دستمال پاک کنید. روغنهای معدنی علاوه بر پاک کردن لکه به مبلمان چوبی شما جلای فوق العاده‌ای می‌بخشند.

موقع مهمانی دادن زیر لیوانی می‌گذارید اما بعضی از افراد آنها را استفاده نمی‌کنند و لیوانشان را همانجا روی میز می‌گذارند. برای پاک کردن لکه آب روی چوب که بوسیله نوشیدنیهای خیلی سرد بخار کرده ایجاد می‌شوند، مقداری خمیر دندان غیر ژله‌ای را با یک دستمال نرم روی سطح بمالید تا لکه‌های آب ایجاد شده روی چوب را از بین ببرید. بعد با یک دستمال مرطوب آن را پاک کرده و بگذارید قبل از پولیش کردن، خشک شود.

برای پاک کردن لکه‌های قویتر، مقدار مساوی از خمیر دندان و جوش شیرین را مخلوط کنید. خمیر را به موازات رگه‌های چوب مالیده، آن را با دستمال پاک کنید و با روغن لیمو جلا دهید.

برای پاک کردن لکه آب روی چوب می‌توانید از کمی روغن زیتون و پودر سنگ یا هر ماده دیگری که مخصوص چوب باشد، استفاده کنید. از پودر سنگ جلا معمولا برای جلا دادن انواع سطوح چوبی استفاده می‌شود.

با مخلوط کردن ۱ قاشق چایخوری نمک با چند قطره آب خمیری بسازید تا لکه‌های لیوان و بطریهای نوشابه را از روی میز چوبی تان پاک کنید. این خمیر را با یک دستمال نرم یا اسفنج به آرامی روی لکه آب بمالید تا روی لکه را به طور کامل بپوشاند.

صبر کنید تا زمانی که خشک شود و لکه پاک شود. حالا وسایل چوبی خود را روغن جلا دهید.

یکی از مهمانهای شما فراموش کرده که از زیر لیوانی استفاده کند و حالا یک لکه زشت روی میز چوبی تان جاش خوش کرده است. وقتی که روغن جلای عادی نمی‌تواند این لکه را از بین ببرد سعی کنید کمی واکس خودرو را روی میز بمالید تا لکه آب روی چوب پاک شود. روی حلقه آب را با انگشت‌تان واکس بزنید. بگذارید خشک شود سپس با دستمالی نرم آن را برق بیندازید.

برای حذف لکه آب روی چوب که بخاطر لیوانهای خیس روی میز چوبی ماند، سرکه و روغن زیتون را به طور مساوی با هم مخلوط کرده و آن را با یک دستمال نرم روی میز چوبی و هم جهت با رگه‌های چوب بمالید. از یک دستمال نرم تمیز دیگر برای برق انداختن آن استفاده کنید. برای پاک کردن لکه‌های آب روی مبل چرمی، آن را با اسفنجی که در سرکه سفید غلیظ خیسانده شده، پاک کنید.

آیا می‌دانستید که سرکه سفید نه تنها می‌تواند لکه‌های آب روی چوب را پاک کند بلکه می‌تواند حتی لکه‌های خون را هم پاک کند. خب بهتر است به سراغ مطلب پاک کننده‌های خانگی طبیعی بروید تا بدانید که چه چیزهایی در خانه هستند که کار شما را راحت‌تر می‌کنند و در عین حال به محیط زیست آسیب کمتری می‌رسانند.

اگر لکه آب روی سطح چوبی هنور خیس است می‌توانید از اتو برای از بین بردن آن استفاده کنید. برای این کار ابتدا باید دستمال کاغذی خشکی را روی لکه قرار دهید و سپس اتو گرم را در حالت بدون بخار قرار داده و روی لکه بگذارید تا پاک شود. تنها نکته‌ای که در این روش باید مد نظر قرار دهید این است که اگر اتو بسیار داغ باشد ممکن است چوب یا ماده پرداخت آن را بسوزاند.

روش دیگری که می‌توان از آن برای پاک کردن جای لکه آب استفاده کرد، روغن گیاهی است. برای این کار کافی است دستمال خشکی را به مقداری روغن گیاهی آغشته کنید و آرام روی لکه بکشید تا زمانی که کاملا پاک شود. از این روش می‌توانید برای تمیز کردن درب‌های چوبی هم استفاده کنید. در پایان کار با استفاده از روغن یا مواد مناسب سطح کار را پرداخت کنید تا علاوه‌بر ایجاد زیبایی، از سطح کار حفاظت کند.
کپی لینک کوتاه خبر: https://zendegi.news/d/4mvdb4

اخبار داغ